czwartek, 8 sierpnia 2013

Wizard

Wizard - zespół visual kei założony w 2004 roku przez Kaito, Hiro i Mitsunori. Aktualnie (prawdopodobnie) są na hiatusie.


Ich pierwszy koncert odbył się w Ikebukuro CYBER, gdzie przy okazji rozprowadzili także 30 egzemplarzy maxi-singla "Scarmiglione". Pomimo, iż skład Wizard był nadal niekompletny, w maju wydali kolejny maxi-singiel, "Fork to Knife no Trip Theater". Płyta ta została wydana bez wsparcia wytwórni płytowej.


W tym samym miesiącu do zespołu przyłączył się basista Saki, w sierpniu gitarzystę zastąpił Masumi a we wrześniu skład zespołu uzupełnił perkusista Shou. Pomimo ciągłych zmian członków, zespół grywał wiele koncertów, podczas których rozprowadzane były także kolejne single.


22 lutego 2005 ukazały się jednocześnie "ookami shoujo" oraz "Platic Boy" i były to ostatnie wydawnictwa Wizard wydane własnym sumptem. Zespół przyłączył się do SPEED DISK, a w ramach promocji wytwórnia zaproponowała im zagranie darmowego koncertu w Ikebukuro CYBER. Niedługo potem dwie z ich piosenek, wydane wcześniej na singlach dostępnych jedynie podczas koncertów, ukazały się na składance HYSTERIC MEDIA ZONE VI. Zespół ruszył następnie w trasę "Okama Fuesuta " (Okama Fiesta) 2005 - Anta no machi ni okama tourai.


Niestety Shou nie zagnieździł się w zespole i 17 czerwca w HOLIDAY Shinjuku zagrał z nimi ostatni koncert. Na szczęście już 9 dni później grupa miała nowego perkusistę, Harukę.


We wrześniu i październiku ukazały się dwa kolejne maksi-single; "Nude baby" trafił na 13, a "cult baby" na 17 miejsce listy indies Oriconu. 18 grudnia z okazji wydania pierwszego albumu zorganizowali three-man z udziałem Eimy→☆ oraz serial⇔NUMBER.


Począwszy od stycznia 2006, Wizard brał udział w wielu festiwalach, na których występowały także inne zespoły z ich wytwórni. Ich pierwszy one man odbył się 5 lutego w Takadanobaba AREA, a bilety na niego oczywiście wyprzedały się całkowicie, udowadniając sukces zespołu. W następnym miesiącu ukazał się czwarty maxi-singiel, a Wizard wziął udział w zorganizowanej przez ich wytwórnię trasie, Shinrabanshou ~ kakuritsu hendou ~ TOUR'06.


Pierwsze DVD ukazało się 24 maja, a w następnych miesiącach do sprzedaży trafiły także kolejne maksi-single. We wrześniu grupa ruszyła w swoją pierwszą trasę one-man, która trwała trzy miesiące.


W lutym 2007 do sprzedaży trafiło europejskie wydanie ich drugiego albumu, "Aquarius", który w Japonii ukazał się w listopadzie.

 Wizard - Coctail

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz