niedziela, 21 lipca 2013

DANGER☆GANG

DANGER☆GANG - zespół visual kei powstały w 2002 roku składający się z czterech kobiet.


Danger Gang założyły wokalistka Waka, gitarzystka Hiko, perkusitka Rei oraz występująca w charakterze supportu basistka Ka-e we wrześniu 2002 roku. Koncertować zaczęły dopiero w styczniu 2003. Wtedy też Ka-e została oficjalną członkinią zespołu. Ich pierwszy występ na żywo miał miejsce 15 stycznia w Takadanobaba Area. Pierwszy singiel grupy zatytułowany "Danger Gang no theme" został wydany równolegle z koncertem granym 26 marca. Niedługo potem trafił on do sprzedaży na terenie Tokio.


W czerwcu 2004 dziewczyny zagrały koncert, na którego wstęp był darmowy, w następnym miesiącu wydały pierwszy mini-album CRASH. Po premierze krążka grupa wyruszyła w trasę po tokijskich klubach 『CRASH A DIVE TOUR』, która trwała od września do października.
W grudniu tego samego roku basistka Ka-e niespodziewanie zdecydowała się opuścić Danger Gang. Pożegnalny występ odbył się 29 grudnia w Urawa NARCISS.


W styczniu 2005, Thera zastąpiła Ka-e w roli basistki. Dziewczyny wydały swój drugi singiel w lipcu, potem występowały jeszcze kilka razy wciągu roku.


Na początku 2006 roku Danger Gang wydały swój drugi mini-album "Doku Rokku". Koncertowy grafik grupy tym razem pękał w szwach. Dzięki dużemu nakładowi pracy i wyczerpującej trasie udało im się zyskać wierną grupę fanów. Pod koniec roku wydały swój trzeci singiel "Retsu", który początkowo był sprzedawany podczas jednego z występów na żywo, od listopada zaś rozprowadzany w innej formie.


Rok 2007, podobnie jak ubiegły, grupa rozpoczęła serią występów. W lipcu wyszedł czwarty singiel. W połowie sierpnia Danger Gang wystąpiły na "Shikkoku no Symphony festival" (również rok wcześniej) w mieście Saitama. Na trzydniowym festiwalu wystąpiło w sumie 15 zespołów. Grupa miała więc szansę dać energetyczny koncert przed największą, dotychczasowo, publicznością. Do tej pory Danger Gang występowały jedynie jako część większych imprez. 24 września dziewczyny zagrały swój pierwszy koncert oneman w Urawa NARCISS.


Rok 2008 zaczęły trasą, która trwała od marca do kwietnia.
 Danger Gang - Feathers of sorrow

2 komentarze:

  1. Niedawno o nich czytałam ^^ ale mi sie nie podobają xd

    -G

    OdpowiedzUsuń