poniedziałek, 7 kwietnia 2014

LM.C

LM.C - skrót od Lovely Mocochang. Zespół (od 2004 duet) założony w 2003 roku przez Mayę, początków nie znamy. Grupa zwykła być określana jako oshare kei ze sporymi domieszkami visualu.


Duet podpisał umowę z Pony Canyon, w październiku wydano w tym samym czasie dwa single: Trailers (Gold) i Trailers (Silver). Ich działalność polegała na udziałach w różnych różnych imprezach (do końca roku), w kolejnym wyszedł nowy singiel, OH MY JULIET, i można było zrezygnować ze skromnych występów. Następnie ukazał się pierwszy album, GLITTER LOUD BOX. Premiera wypadła w początku marca, wtedy też zapowiedziano nową trasę. Maya i Aiji dopiero się rozgrzewali - przez cały kolejny rok koncertowali, brali udział w różnych imprezach (w tym w Shibuya-AX). Rok 2007 przyniósł jeszcze więcej płyt oraz listopadową trasę.Rok 2008 rozpoczęli przedłużeniem zimowej trasy, potem była kolejna płyta - JOHN - a także rozpoczęcie wiosennej trasy MA.CA.NA. w Sendai. Ich następny singiel wyszedł 4 czerwca, miał tytuł 88 i został wykorzystany w anime „Katei Kyoushi Hitman REBORN!”. Tego samego dnia duet wydał swoje pierwsze DVD z kolekcją teledysków.
Zdobywszy szerszą rzeszę fanów, udali się do Stanów Zjednoczonych, by w lipcu wystąpić na BATTLE OF THE BANDS 2008 w ramach Anime Expo oraz na Crash Mansion w Los Angeles. W tym miesiącu odbył się także występ na Tajwanie na Formoz 2008 razem z Plastic Tree, MONO, INORAN, Akiakane i innymi. Pierwsze koncertowe DVD Panów (☆ROCK the PARTY☆'08), ukazało się we wrześniu, a album GIMMICAL☆IMPACT!! kilka miesięcy później. Trasa 2008/2009, którą zaczęli w BAY HALL w Jokohamie, okazała się niepowodzeniem. Aczkolwiek udało Im się osiągnąć sukces w Europie, poprzez debiut w styczniu i lutym, występując we Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji i Finlandii. Fani mieli okazję poznać Mayę i Aijiego osobiście, uścisnąć im dłonie, zdobyć autografy, a także otrzymać od zespołu drobne upominki. 


Następne wydawnictwo, a mianowicie PUNKY ❤ HEART, wyszło w maju. Utwór Days wykorzystano w grze na NintendoDS opartej na anime – "Katekyo Hitman REBORN! DS Fate of Heat II - Unmei no Futari”. Twórczość można było pobrać, a wybrane państwa otrzymały specjalny booklet, gdy ściągały go z iTunes.
Z powodu wybuchu świńskiej grypy w Północnej Ameryce, LM.C zmuszone było odwołać występy na A-KON TWENTY w Dallas w stanie Texas w maju 2009 roku. Pony Canyon zabroniło swoim pracownikom i muzykom dla nich pracującym podróży zagranicznych zanim Światowa Organizacja Zdrowia nie potwierdziła, ze jest to bezpieczne. 
W październiku duet można było zobaczyć przez Internet, gdyż wystąpił na wielkim festiwalu V-ROCK FESTIVAL’09, nadawanym dzięki USTREAM. W listopadzie nadeszła premiera singla GHOST†HEART, a rok zakończył się trasą obejmującą dziesięć koncertów. Ostatni miał miejsce w wigilię w Nagano w Kenkenmin Bunka Kaikan Dai Hall.W roku 2010 zespół wydał dwie płyty, singiel LET ME’ CRAZY!! oraz album WONDERFUL WONDERHOLIC.W ramach obchodów swojej czwartej rocznicy zaplanowali całą masę rozrywek, ujmując je ogólnym tytułem "Go To The 5th Anniversary". Wspomniany singiel jak i koncert w SHIBUYA-AX były częścią tego projektu. Wcześniej, w maju, Panowie pojawili się na FanimeConie, największym konwencie anime w Północnej Kalifornii, a w lipcu pojawili się w Singapurze na Sundown Festival, gdzie wystąpili razem z SuGiem. I w tym roku pokazali się w Internecie na nadawanym za pośrednictwem USTREAM festiwalu JACK IN THE BOX 2010. 


2011 rok oznaczał piątą rocznicę powstania LM.C. W ramach jej obchodów zespół ruszył w trasę pt.: ~Go To The 5th Anniversary ~ LM.C LIVE TOUR 2011, która miała trwać od 11 lutego do 21 marca. W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi, jakie nastąpiło w marcu, część koncertów została odwołana, a trasę dokończono w maju. Jeszcze w sierpniu odbywały się koncerty w ramach obchodów pięciolecia, zatytułowane LM.C TOUR 2011 - CRAZY A GO GO GO TO THE 5TH ANNIVERSARY- obejmujące trzy koncerty w klubach Zepp. Rocznicowy występ miał miejsce dopiero ósmego stycznia następnego roku; zespół pokazał się w prestiżowym Nippon Budokan. Koncert nosi nazwę ~Go To The 5th Anniversary FINAL~ ★Rock the PARTY★ 2012.


Pod koniec marca 2011 roku do sprzedaży trafił singiel SUPER DUPER GALAXY, udostępniono go także w wersji cyfrowej, dzięki czemu mogli go nabyć fani z całego świata. Wkrótce po tym pojawiła się informacja o następnym singlu – Hoshi no Arika, który miał się ukazać w lipcu. Utwór tytułowy wykorzystano w anime "Nurarihyon no Mago”. W październiku grupa wydała album z najlepszymi przebojami, podsumowujący pięć lat dorobku artystycznego, Best the LM.C 2006-2011 SINGLES. Album doczekał się też nieco później swojego europejskiego wydania w postaci cyfrowej. W tym samym miesiącu zespół pojawił się na festiwalu V-ROCK u boku wielu innych znanych artystów sceny visual kei.Początek 2012 roku przyniósł radosną wiadomość dla fanów zespołu – LM.C postanowiło udać się w światową trasę, LM.C LIVE TOUR 2012 -STRONG POP- world tour, uwzględniając w niej kilka państw europejskich, w tym Polskę. Koncert duetu w naszej ojczyźnie odbył się 16 maja w warszawskim klubie PROXIMA. Wcześniej jednak zespół zaplanował kilka wydawnictw: 22 lutego ukazał się singiel Ah Hah!, a 4 kwietnia do sprzedaży trafił album STRONG POP. W dniu koncertu w Polsce nadeszła premiera koncertowego DVD LM.C, zawierający materiał z rocznicowego koncertu. Official site


LM.C - 88

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz