sobota, 16 sierpnia 2014

Angelo

Angelo - zespół założony w 2006 roku w wyniku rozpadu grupy PIERROT. Uformowany przez trzech jej byłych członków, natomiast w 2011 roku dołączyło dwóch kolejnych. Angelo w wielu kwestiach przypomina PIERROTa - muzyka, styl, teksty etc.


Pierwszy skład kapeli stanowił Kirito wraz z Kohtą i Takeo, gdzie gitarzystą wspomagającym był TORUxxx. Oficjalne rozpoczęcie działalności ogłosił wokalista podczas solowej trasy. Pierwszy koncert panowie odbyli 4 października 2006r. na Yoyogi Kouen Yagai Stage pod nazwą The Creature was reborn out of Hades. Był on darmowy i zliczył około 5000 osób na widowni.


Debiutancki singiel "REBORN" ukazał się 8 listopada i zajął 11 miejsce na liście przebojów Oriconu, gdzie widniał przez 3 tygodnie. Niedługo po tym zespół udał się w pierwszą trasę - od 11 listopada w Kawasaki Club Citta' do 27 w Zepp Tokyo.
Drugi utwór wydano dopiero 28 lutego 2007 roku pod nazwą "Winter Moon", osiągnął on miejsce 13 w Oriconie również przez 3 tygodnie.


Od 1 kwietnia do 10 czerwca 2007r. trwała trasa Easter For Treason. Była to druga już trasa koncertowa, lecz nadal najdłuższa i licząca najwięcej występów. Finał tej trasy był pierwszym koncertem Angelo, który został sfilmowany i wydany na DVD. Nagranie trafiło do sprzedaży 21 listopada.
W czasie trwania trasy, trio wydało pierwszy album - "REBIRTH OF NEWBORN BABY".


Trzecia trasa koncertowa THE FRENZIED EMIPRE, odbyła się na przełomie 2007 i 2008 roku. Podczas jej pierwszej połowy, zespół zagrał jedynie 3 razy z planowanych 17. Finałowy koncert, 16 marca, jest drugim, jaki Angelo wydało w formie DVD.


21 grudnia 2007r. ukazał sie mini-album "The Freak Show", natomiast 11 czerwca 2008 singiel "Chaotic Bell". Utwór przez 3 tygodnie znajdował się na 9 miejscu w rankingach Oriconu.
Następnym postępem w karierze grupy była seria koncertów między 15 a 21 czerwca nazwana VEILED SIGN, a także powstanie chwilowego funclubu zespołu.


22 października Angelo wydało czwarty singiel noszący nazwę "Sister". Następnego miesiąca rozpoczęli koncertowanie - Natural Born Ultimate Child - począwszy w Shinkiba STUDIO COAST 13 listopada 2008, a kończąc w Shibuya AX 6 czerwca 2009 roku.


22 kwietnia wyszedł jednocześnie drugi album "METTALIC BUTTERFLY" jak i wydanie specjalne koncertu THE FRENZIED EMPIRE FINAL w Nippon Budokan. Były to ostatnie dzieła wydawnictwa KING RECORDS.
Wraz z wypuszczeniem piątego singla (25 marca "Usubeni no Kakera"), zespół zmienił wytwórnię. Ten utwór pozostał na liście Oriconu przez 5 tygodni na 12 miejscu.

W 2011 roku zespół przyjął dwóch nowych gitarzystów - Karyu i Giru.
Angelo - Beginning

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz