czwartek, 29 maja 2014

Aicle

Aicle - grupa oshare kei wyróżniająca się typowo cukierkowym przeplatanym z absurdalnym stylem, zarówno w muzyce, jak i strojach. Uformowana w 2006 roku zakończyła działalność w 2012.


Zespół został założony w 2006 roku przez trzech byłych członków zespołu Monom Ono, ale z oficjalnym rozpoczęciem muzykowania czekali aż do grudnia. 22 lutego 2007 w Urawa Narciss zagrali pierwszy koncert promujący singiel "Kinenbi".
21 listopada Aicle wypuściło "Kyuukei mugen rensa ~mizutama~", które szybko się wyprzedało i trafiło do notowań Oriconu w kategorii Top 10 Indies Singles. Następnie wydało w grudniu maksisingiel "Dokushoku Marble.".


W marcu 2008 ukazał się trzeci singiel Aicle - Kaitai shinsho, który także trafił na listy Oriconu. Po kolejnej serii koncertów zorganizowanych przez ZEAL Link, Aicle. sukcesywnie wydawało single: Shidoromodoro w lipcu, Necronomicon w sierpniu i Toumei ningen we wrześniu. W listopadzie 2008 muzycy wydali ponownie piosenkę Choco Sand Biscuit Cream, by rozprowadzać ją podczas koncertu w SHIBUYA BOXX w grudniu 2008. Pierwszy pełny album, Shinzou, ukazał się w dwóch wersjach 25 marca 2009 i zdołał osiągnąć piątą pozycję w notowaniach Oriconu dla albumów indies. 


Wkrótce po ogłoszeniu daty wydania singla Chikyuugi. w sierpniu 2009 roku, okazało się, że gitarzysta Keita zamierza odejść z zespołu z powodów osobistych. Ostatni wspólny koncert odbył się 5 maja w Shinjuku MARZ. 


W październiku 2009 roku Aicle. po raz pierwszy wystąpiło za granicą na Tsukiconie w Helsinkach. Kolejny singiel grupy, Psycho×Letter, osiągnął w grudniowych notowaniach Oriconu szóste miejsce. Następnie w marcu 2010 roku do sklepów trafił najnowszy maksisingiel Que sera:sera. Na następne wydawnictwa nie trzeba było długo czekać - maksisingle Exotic. oraz Dramatic. ukazały się odpowiednio w sierpniu i wrześniu 2010 roku, a druga z tych płyt zapewniła Panom miejsce w pierwszej dziesiątce Oriconu.


Kolejny raz Aicle znalazło się w tym samym rankingu niecały rok później - jego nowy maksisingiel Koutei Penguin zadebiutował tam od razu na piątej pozycji. Zaraz potem zespół wziął udział w nagrywaniu niezwykłej płyty, a mianowice Hitotsudake ~We Are The One~ . To wydawnictwo, nagrane w celach charytatywnych po katastrofalnym trzęsieniu ziemi oraz tsunami w Japonii, zrzeszyło trzynaście różnych zespołów japońskiej sceny muzycznej (m.in. rice czy Versailles).


Niestety, kolejny rok był pozbawiony dobrych wiadomości. Grupa postanowiła zakończyć działalność dokładnie w piątą rocznicę powstania - 22 lutego 2012. Tego samego dnia, na pocieszenie fanom, grupa wydała swoją ostatnią płytę, Aicle 2006-2012, podsumowującą całą ich muzyczną karierę.

Aicle - Kyuukei Mugen Rensa ~Mizutama~

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz