poniedziałek, 12 listopada 2012

NEWS


NEWS - japoński boysband aktualnie liczący 4 członków , powstały w 2003 roku .

                 

Początkowa grupa liczyła dziewięciu członków. W 2006 roku zespół opuścili Uchi Hiroki oraz Kusano Hironori w związku ze skandalem obyczajowym. Pięć lat później zespół opuścili Tomohisa Yamashita oraz Ryo Nishikido.Założona w 2003 roku przez wytwórnię Johnny’s Entertainment dziewięcioosobowa grupa wydała singiel „NEWS Nippon”, który został użyty podczas Pucharu Świata w piłce siatkowej kobiet. W 2004 roku, jeszcze przed pierwszym koncertem NEWS, zespół opuścił Moriuchi Takahiro (który stwierdził, że chce się skupić na nauce), a pozostali członkowie wydali kolejny singiel „Kibō: Yell”, który zadebiutował na listach Oriconu. Dwa następne single „Akaku Moyuru Taiyō” i “Cherish” zadebiutowały w rankingach, tak samo jak pierwszy album NEWS “Touch”, który już w pierwszym tygodniu sprzedał się na nakładzie 164,016 kopii.


Nazwa "NEWS" pochodzi od złączenia 4 skrótów kierunków świata (North , East , West , South) .


Po zawieszeniu dwóch członków, 1 maja 2006 roku, po zakończonej trasie koncertowej „NEWS Spring Tour”, zespół tymczasowo wstrzymał swoją działalność.


W 2006 roku, grupa nagrała singiel „Sayaendō/Hadashi no Cinderella Boy”. Już wtedy zespół składał się z sześciu członków, a stało się tak, kiedy Uchi Hiroki i Kusano Hironori, którzy byli wówczas niepełnoletni, wywołali skandal związany z piciem alkoholu. Po prawie rocznym zawieszeniu działalności zespół wypuścił siódmy singiel „Hoshi o Mezashite”. W 2008 roku, po nagraniu swojego dziesiątego singla „Happy Birthady”, NEWS został drugim japońskim zespołem po Kinki Kids, którego wszystkie single od czasu debiutu zajmowały na listach #1.Zespół, jako sześcioosobowa grupa, powrócił 31 grudnia 2006 roku na sylwestrowym odliczaniu. Aby zaznaczyć swój powrót, grupa wydała singiel „Hoshi o Mezashite”, który użyto jako piosenkę przewodnią w japońskiej wersji „Happy Feet: Tupot małych stóp”.

 
7 listopada zespół wypuścił swój siódmy singiel „Weeeek” i drugi album „Pacific”. Singiel już w pierwszym tygodniu sprzedał się w nakładzie 263,000 kopii, a album 196,000 kopii. W celu reklamy płyty, NEWS rozpoczęło trasę koncertową NEWS Concert Tour Pacific 2007-2008, która rozpoczęła się 15 grudnia 2007 a zakończyła 27 stycznia 2008 roku. W związku z ogromnym popytem na bilety, do trasy dodano dwa występy, a NEWS po raz pierwszy wystąpiło w Tokyo Dome.


W lutym 2008 roku grupa wydała ósmy singiel, „Taiyō no Namida”, który został użyty jako motyw w filmie „Kurosagi” (główną rolę zagrał Yamashita Tomohisa). NEWS wypuściło jeszcze dwa inne single, „Summer Time” (maj 2008) i „Happy Birthday” (październik 2008), zanim w sklepach pojawił się ich trzeci album studyjny „Color”. 29 kwietnia do sprzedaży trafił nowy, 11 singiel grupy, pod tytułem „Koi no ABO” (恋のABO Love’s ABO), który sprzedał się w nakładzie 286,978 kopii.
03/31/2010 NEWS wydał swój 12 singiel zatytułowany „Sakura Girl”,który,jak na razie sprzedał się w nakładzie 222,591 kopii.

NEWS - Aki No Sora

NEWS - Baby ! By My Baby

1 komentarz:

  1. Byle do 200-stu ;p
    Omg jacy słodcy *.*

    -G

    OdpowiedzUsuń