środa, 25 grudnia 2013

SCREW

SCREW - zespół visual kei powstały w 2006 roku dzięki wokaliście. Charakteryzuje się ciężkim, metalowym brzmieniem, energicznymi występami, jak i sporą popularnością.Screw to nadal młody zespół, jednak uformowany przez muzyków doświadczonych już w klimacie visual kei. Wokalista Byou oraz basista Yuuto grali razem w grupie JOKER, przy czym basista należał także przez pewien czas do gossip. Gitarzysta Kazuki udzielał się przedtem w Clover, a perkusista Jin zaliczał się w składzie LiViNg DEAD. Ostatni do zespołu przyłączył się Manabu, który był najpierw gitarzystą supportującym, a w maju 2007 awansował na oficjalnego członka grupy.


http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/487004_492557457432807_3270659_n.jpg

Panowie rozpoczęli działalność organizując sekretne koncerty; 23 kwiet
nia 2006 w Takadanobaba AREA odbył się pierwszy solowy. W lipcu tego samego roku wyszedł pierwszy minialbum "Nanairo no Reienka". Przed końcem roku zagrali jeszcze kilkanaście koncertów oraz wypuścili trzy maksisingle. Zespół wystąpił także na organizowanej przez Kamijo (Versailles, ex.Lareine) oraz Kanomę (ex.Fatima) imprezie Winter Romantic Fes.3days「X-day」Rok 2007 rozpoczął się kolejnymi koncertami, a w marcu do sprzedaży trafił pierwszy pełny album pod tytułem "Fusion of the core", po którym nastąpiła trasa promocyjna LIMITED FUSION. Niedługo po jej zakończeniu grupa podpisała kontrakt z nową wytwórnią Indie PSC, a następnie wydała dwa nowe single: VENOM i VIRUS
W zeszłym roku wystąpili także na imprezie zorganizowanej z okazji obchodów dziesięciolecia istnienia Takadanobaba AREA oraz w Niemczech na J Rock Invasion wraz z innymi gwiazdami PS COMPANY.W lutym, sierpniu i listopadzie 2008 roku miały miejsce premiery maksisingli SCREW: RAGING BLOODWailing Wall oraz Gather Roses. Każdy z nich promowany był przez teledysk do tytułowego utworu. Oprócz tego w kwietniu zespół uczcił dwulecie swojego istnienia specjalnym solowym koncertem w Takandanobaba AREA.


Zdjęcie SCREW — Promotion picture for album "糜爛-BIRAN-" (2012)

Początek 2009 upłynął pod znakiem obchodów dziesięciolecia PS COMPANY. Z tej okazji odbył się wielki festiwalPeace & Smile Carnival w Nippon Budokan dokładnie 3 stycznia. Na DVD z nagraniem tego koncertu znalazła się piosenka VEGAS, którą SCREW miał okazję zagrać jako opening act. W kwietniu do sklepów trafił kolejny minialbum - "RACIAL MIXTURE", a 26 tego samego miesiąca miał miejsce występ w Liquidroom Ebisu z okazji trzeciej rocznicy powstania grupy.

Zdjęcie SCREW — Promotional picture for single "BRAINSTORM" (2011)

W 2009 roku na sklepowe półki trafił także drugi album studyjny zespołu, noszący nazwę "X-RAYS". Promująca go trasa koncertowa (TOUR09 X-RAYS OF SCREW) rozpoczęła się 1 października w Utsunomiya HEAVEN'S ROCK VJ-2, a zakończyła dwoma występami 1 i 2 listopada w Shibuya CLUB QUATTRO. Ponadto zespół wziął udział w V-ROCK FESTIVAL ’09, największym na świecie festiwalu visual kei. 

Zdjęcie SCREW — Promotion picture for single "DEEP SIX" (2011)

Pasmo powodzeń i sukcesów naderwało odejście basisty. Ta decyzja została podjęta po wielu dyskusjach i nie była łatwa dla nikogo. Yuuto podziękował fanom za dotychczasowe wsparcie, jednocześnie zapewniając, że grupa będzie kontynuować swoją działalność pomimo Jego odejścia. Ostatni wspólny koncert odbył się 9 stycznia 2010 roku w Shibuya O-WEST, a miejsce Yuuto zajął Rui, który wcześniej grał między innymi w Jewel i juliadoll.

Zdjęcie SCREW — Promotion picture for major debut single "XANADU" (2012)

Na 2010 rok panowie zaplanowali dwumiesięczną kampanię promocyjną nowych singli. Pierwszy z nich, Cursed Hurricane, ukazał się 12 maja, a ANCIENT RAIN pojawił się w sklepach 9 czerwca. Każdy singiel trafił do sprzedaży w trzech wersjach i zawierał cztery nowe piosenki oraz teledyski do tytułowych utworów. Na tym nie poprzestali - już w listopadzie wydali nowy album "DUALITY", a w grudniu zagrali koncert DUALITY SYMMETRY
Marzec 2011 roku oznaczał premierę singla DEEP SIX. Pod koniec miesiąca grupa wyruszyła w trasę upamiętniającą piątą rocznicę powstania zespołu, SCREW 5th Anniversary ONEMAN TOUR 2011 "GO INTO HIGH GEAR". W sierpniu wydano koncertowe DVD, z materiałem z finału tej trasy. W tym samym miesiącu odbył się też w C.C.LEMON HALL - siedmiodniowy festiwal organizowany przez PS COMPANY, w którym Screw wziął udział. Dzięki temu jego członkowie weszli w skład kilku zespołów sesyjnych, które powstały na czas imprezy. Jesienią pojawił się singiel BRAINSTORM oraz zaczęła trasa promująca go, BOTTOMLESS BRAINSTORM, która podsumowała rok 2012. W międzyczasie SCREW pojawili się na festiwalu V-ROCK.Rok 2012 zaczął się wydaniem albumu "Biran -BIRAN-" oraz kolejną solową trasą. Trwała ona do kwietnia, gdy zespół obchodził kolejną rocznicę. W maju i czerwcu grupa koncertowała po Europie. W ramach trasy SCREW EUROPE TOUR2012 "sasori-SASORI-" odwiedzili trzynaście różnych krajów. Na tym nie poprzestali; szykowali ważne ogłoszenie - okazało się, że wraz z wydaniem singla XANADU, który ukazał się w październiku, zespół miał zamiar przejść na major. By świętować to wydarzenie, grupa udała się w trasę "XANADU-Seventh Heaven…-".


Screw - Duality

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz