piątek, 8 marca 2013

己龍 Kiryu


Kiryu - zespół visual Kei powstały w 2007 roku. Ich wygląd, i niektóre kawałki, wzorują się na tradycjach i kulturze Japonii [np. kimona, samuraje itp.]. Znani również jako The Kiryu.


Zespół powstał we wrześniu 2007 roku, ale od października do listopada działał tylko w ukryciu - dopiero 16 grudnia muzycy zagrali pierwszy koncert na żywo. Po tym wydarzeniu nadszedł czas na krótką trasę, która zakończyła się 16 maja 2008 roku finałem w Shinjuku Ruido K4.


Następnie, dokładnie 20 maja, Kiryu wydał pierwszy maksisingiel Another Side. W kolejnym miesiącu zespół wypuścił drugą edycję wspomnianego maksisingla. Później nastąpiła kolejna seria koncertów, a w październiku 2008 roku do sklepów trafił kolejny singiel, zatytułowany "Murasaki Shoku/ Saigo no Koi". Miesiąc później, 26 listopada, ukazał się pierwszy minialbum formacji - "Shuugetsuheika".


Po kolejnych kilku miesiącach koncertowania, w maju 2009 roku, Kiryu wydał swój drugi maksisingiel, "Akakuchiru boku", a 21 października, kolejny - trzeci już - zatytułowany "Tsuki no Hime". Trafił on na pierwsze miejsce na liście Oriconu.


27 stycznia 2010 roku do sklepów trafił pierwszy pełny album nazwany "Meikyoshisui". Po pierwszej solowej trasie, która miała miejsce w lutym, w marcu przyszedł czas na DVD ''Ryuujoukoshi", zawierające nagranie finałowego koncertu z 2009 roku w Shibuya O-West, a także dwa single: "Manazakura" i "Ruru". Rok podsumowało kolejne DVD "Shibuya Club Quattro Kiryu Tandoku Jungyou [Kyoki Ranbu] ~Senshuuraku~" dokumentujące koncert z sierpnia.


Rok 2011 przyniósł kolejne wydawnictwa, w tym album "Mugen houyou" i singiel "Kisai". W kwietniu członkowie Kiryu wzięli udział w nagrywaniu składanki "Explosion Showcase". Współpraca z innymi zespołami objawiła się też na singlu charytatywnym "Hitotsudake ~We Are The One~", nagranym w celu pomocy Japończykom poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi, na którym zaśpiewał Mahiro Kurosaki. Ten rok przyniósł też kolejne DVD koncertowe. W październiku wydali singiel "Kyosei".
Istnieje również grupa alter-ego Kiryu - My Dragon.
Kiryu - Ameyo ni Waraeba

2 komentarze:

 1. Uwielbiam ich ^^

  -G

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli trafiłam ^-^ Też Ich kocham ; * No to sobie poczytasz : F

   Usuń