wtorek, 14 sierpnia 2012

D'EspairsRay

D'EspairsRay 
          

Zespół powstał 9 września 1999. Niestety przez problemy zdrowotne Hazumiego [wokal] , musieli zakończyć działalność w 2011 : c
Grali głównie metal, indyjski rock, rock, rock alternatywny z elementami elektroniki, ale zaliczani są do j - rockowców .  Z początku byli Visual Kei .


Ich pierwszy koncert odbył sie w Takadanobaba Area .
Przedstawiali swoją muzyke nie tylko na późniejszych występach , ale i dzięki pierwszemu nagranemu demo [chyba sie nie odmienia , ale nie wiem ; p] .


Ich pierwszy [ekhem .. powtarzam sie] singiel to "Kumo" , powstały w 2000 roku .Odniósł tak wielki sukces , że dwa lata później wydano jego reedycje .
Następny świetny utwór to "Genwaku" .
Dzięki tym sukcesom , w lipcu 2000 , wydano mini-album "-Terrors-" .
Miesiąc później w Takadanobaba Area miał miejsce ich pierwszy solowy koncert .


 Na początku 2001 roku ukazało sie ostatnie demo "Ura Mania Theater" , a grupa wyjechała w 12 - koncertową trase "Tour Mania Theater" .


W maju [2001] zagrali swój drugi koncert "Sexual Beast" w Shibuya on Air West . Po czym wydali nowy singiel - "Sexual Beast" .


W 2003 roku odbył się koncert "Itanji" , którego nazwa pochodziła od wydanego CD .
W lutym powstał singiel "Maverick" , a następny to "Gärnet" , który zajął pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się singli Oriconu .


Zespół przez cały rok często koncertował . Odbyli 3 trasy koncertowe , z czego jedna nazywała sie "Doom & Gloom ~ Tonaka Mania Sennou Keikaku" [nie było niczego dłuższego ? xp] .
Zagrali na Stylish Wave ‘03 Mega Force w Shibuya Kokaidô wraz z Rice , Laputa , Stray Pig Vanguard .


Pod koniec roku wzięli udział w `ważnym wydarzeniu sceny Visual Kei ' - koncercie "Beauti - fools Fest 03" , na którym spotkali się z m.in. Miyavim , Mucc czy Deadman .
` Ostatniego dnia roku panowie zdążyli zagrać jeszcze dwa koncerty - "Stylish Wave Count Down 2003 / 2004" w Yokohamie oraz "Final 03" w Takadanobaba AREA . '


Rok 2004 powitali trasą "Garnet… ~ sennoushite XX he" .
W tamtym roku wydali dwa nowe single , a mianowicie : "Born" i "Gemini" .
W październiku wyjechali w pierwszą trase [powtarzam : /] po za Japonią , czyli we Francji i w Niemczech . Trasa nazywała się "Wollust War Dem Wurm Gegeben" .


Po 6 latach istnienia D'EspairsRay wydali pierwszy full - album "Coll : Set" , a przed nim wyszło DVD z filmem z koncertu .
W maju wyjechali do USA .
Latem wyruszyli w trase z zespołem D , podczas niej odbył sie koncert na cześć wydania pierwszego numeru magazynu "Mad Tea Party" .
W jesień wyjechali w kolejną (trase) , jednak z zespołem Kagerou . Podczas [powtórzenie : //] niej mieli szanse ponownie zawitać do Europy . Po zakończeniu dali 10 koncertów w USA .


W 2006 wydano : dokumentalne DVD , płyte CD z singlem "Kogoeru Yoru Ni Saita Hana" , koncertowe DVD "Liquidize" .
W czerwcu wrócili do Stanów | w lipcu do Niemiec na "Wacken Open Air" (fastiwal metalowy) | w kolejnych miesiącach koncertowali w Japonii | w listopadzie wyjechali w trase do Europy , na której dali 14 koncertów .


W 2007 wydali singiel "Squall" . W maju wzięli udział w festiwalu Yoshikiego "JRock Revolution" w Los Angeles . W lipcu dawali koncerty w Europie , w tym dwa na festiwalach w Finlandii .


W 2008 roku pojawiły sie nowe utwory : "Brilliant" i "Kamikaze" .


W 2009 odbyła się trasa koncertowa w Europie , a zaraz po niej wydali kolejny świetny singiel - "Final Call"Dobra , jest blisko 45 zdjęć , mam nadzieje , że wystarczy ; d
Powiększyłam fotki : lepiej tak , czy te wcześniej ? xd

1 komentarz:

  1. Nie ma za co ^^ lubie twój blog więc komentuje.
    Nie słucham tego zespołu ale nawet fajnie grają : ) szkoda tylko że sie rozpadli
    Dużooo zdjęć :p wielkość nie ma znaczenia xD

    OdpowiedzUsuń