poniedziałek, 21 stycznia 2013

A[ace]

G: Nie wszystkie są z Hello Kitty, po prostu taką 'kolekcję' wybrałam : p

G, pomóż mi zdobyć czytelników >.< : c

Ojej, mam konto na tumblr i twitterze. Nareszcie ^^


Tłumaczę nowy wygląd bloga: Otóż zrobił się blog o japońskiej muzyce, więc nie pasowały mi te kolory i kwiaty : / Teraz jest trochę czytelniej i lepiej, moim zdaniem. Nawet bardziej pasuje do mnie, gdyż nie jestem z wyglądu kolorowa (Gothic + Visual Kei). I tak będę jeszcze eksperymentować, ale chyba już jest dużo lepiej, prawda?


A(ace) - japoński zespół Visual Kei powstały w 2010 roku. Charakterystycznym elementem są skrzypce, które dodają oryginalności i wyróżniają grupę spośród pozostałych VK, i image wzorowany na Piratach z Karaibów. Aktualnie liczy 3 mężczyzn. Muzykę, którą wykonują można uznać za ciężką, brutalną, a nawet mroczną, ale trzeba przyznać, ze niesie ze sobą klasyczny i piękny klimat.


Poprawna nazwa [zwłaszcza, gdy się zapisuje pliki XD] to A. Nimo (wokalista) na swoim Twitterze poinformował, że -(ace) pozostaje w domyśle.
-(ace) oznacza Anonymous Confederate Ensemble.


Zespół powstał 18 kwietnia 2010 roku, debiutując występem w Laforet Museum w tokijskiej dzielnicy Roppongi. Początkowo w jego skład wchodziło czterech muzyków: wokalista Nimo, skrzypek Rookie Fiddler, basista Toshi oraz gitarzysta Mucho Gracias. Jego pierwszy minialbum ukazał się już sześć miesięcy później, w październiku, i nosił tytuł BLACK ALBUM. Był on dystrybuowany wyłącznie na koncertach, a w jego mrocznym brzmieniu odnaleźć można było wyraźne wpływy muzyki klasycznej. Następnie 22 grudnia ukazał się pierwszy singiel zespołu, zatytułowany Yoake no Anthem / NUDE.


W pierwszym roku działalności A poświęcał równie wiele czasu tworzeniu nowego materiału, jak i koncertom. Grupa wystąpiła w lipcu w kilku miastach w ramach trasy "Stylish Wave", a na jesieni wzięła udział w kilku innych imprezach. W końcu mogła zorganizować swój własny większy koncert - tuż przed świętami dała koncert w "Ikebukuro Cyber" pod nazwą "Bon Voyage ~seiya no utage~" (Szerokiej drogi ~impreza wigilijna~). Rok 2010 zespół podsumował, pojawiając się tego samego dnia zarówno na "Yuya Uchida Presents 38th New Years World Rock Festival", jak i na "Stylish Wave Countdown'10-'11".


Oficjalna strona zespołu


2011 rok był też czasem tragedii, gdyż w marcu Japonię nawiedziło trzęsienie ziemi skutkujące olbrzymimi zniszczeniami oraz kryzysem nuklearnym. Członkowie A wraz z zespołami Fest Vainqueur i DaizyStripper rozpoczęli projekt charytatywny o nazwie "Blue Planet Japan", który miał na celu wsparcie osób poszkodowanych w wyniku katastrofy, podniesienie ich na duchu i wzbudzenie w nich nadziei na lepsze jutro. Do współpracy zaproszono członków wielu popularnych w kręgach visual kei grup, jak np. Versailles, rice, Moran, heidi. czy Matenrou Opera. Muzycy ci nagrali wspólnie utwór Hitotsudake~We Are The One~, który został wydany 14 września. [popłakałam się .__.]


Już w lutym 2011 roku muzycy dali koncert "Bon Voyage〜shirogane no utage〜" (Szerokiej drogi ~srebrna impreza~). Rok ten miał być czasem, w którym to A wyruszy odkrywać dźwięki całego świata. Dlatego zespół w marcu zapowiedział, że przez pięć kolejnych miesięcy będzie wydawał single, a na każdym zawrze nowe brzmienia z innego zakątka świata. I tak powstały: brytyjski "Grafton Calling", japońska "SAKURA", hiszpańskie "MASQUERADE", indyjska "GODDESS" oraz amerykańska "Viva la Casta!" Wszystkie te piosenki znalazły się potem na minialbumie WHITE ALBUM, który od sierpnia był dostępny na koncertach. To wydawnictwo oraz wspomniany wcześniej BLACK ALBUM złożyły się na pierwszy album grupy, BLACK & WHITE ALBUM, który ukazał się 23 listopada. Zanim jednak wydano WHITE ALBUM, na koncertach zaczęto sprzedawać singiel "Black Butterfly", który później oficjalnie trafił do sprzedaży 14 września. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych utworów A.


Końcówka roku co prawda przyniosła kilka sukcesów, jak wspomniane wydanie pierwszego albumu czy też zorganizowanie drugiego już samodzielnego koncertu pod nazwą THANKS GIVING DAY 2011, ale wiązała się też ze znaczącą stratą w szeregach załogi. Gitarzysta Mucho Gracias porzucił bowiem swój zespół, by udać się w podróż i się dokształcać.



Dla trzech pozostałych muzyków to nie miał być jednak koniec przygody. Pokazując prawdziwe pirackiego ducha, postanowili rozpocząć inwazję, która objawiła się w tym, że już w styczniu dali trzeci samodzielny koncert "NU WORLD~Shinriyakuhen hajimari no utage ~" (NOWY ŚWIAT ~impreza na rozpoczęcie podboju~), a zaraz potem, w marcu, wydali singiel "Night Of The Knights". Co więcej, w czerwcu ukazał się drugi pełny album grupy, "Tales for the Abyss".













A - Night Of The Knight

*******************************************************************
                      Photo for today


1 komentarz:

 1. Teraz jest lepiej ;p
  Chciałabym ci pomóc znaleźć tych czytelników, tylko nie wiem jak. Ale jak ktoś nie komentuje to nie znaczy że nie czyta :) Ja sie musze ograniczyć z komentarzami, będę tylko komentowała notki o całym zespole lub notki o Japonii. Doszłam do wniosku że komentarze typu: ależ on jest słodki itd. pod każdą notką z j-rokowcem jest bez sensu (nie mniej mi tego za złe)

  Mam ich jedno piosenke szału nie ma xd
  Jacy oni ładni *-*
  Fajne dredy ma ten jeden xd Nimo podoba mi sie jego psełdonim ^^


  -G




  OdpowiedzUsuń