wtorek, 27 sierpnia 2013

DEATHGAZE

DEATHGAZE - zespół typowo Nagoya kei, powstał w lipcu 2003 roku. Na początku grupę tworzyli Kanna, Ai, Naoki oraz Hazuki.


Rozpoczęli karierę od grania w klubach, a siedem miesięcy później, w lutym 2004 roku, wydali swój pierwszy maxi-singiel "294036224052". W marcu i kwietniu DEATHGAZE przebywali w trasie, a po ostatnim koncercie skład opuścili Hazuki i Kanna.
Hazuki został wokalistą lynch.; Kanna gitarzystą Puppet Mammy.Duet, mimo zaistniałych kłopotów, pozostał aktywny i nie zamierzał się tak szybko poddawać. Panowie skontaktowali się z Sou (byłym wokalistą Be≒Luny) i Naoto (gitarzystą Keil) i już w październiku skład był znów kompletny. W związku z tym niedługo potem, w lutym 2005 roku, do sprzedaży trafił drugi singiel, "CHAOS". Płyta okazała się sukcesem i w sierpniu wydano jej drugą edycję, wzbogacona o dodatkowy utwór.W listopadzie wyszedł kolejny singiel, "Downer", a zespół ruszył w trasę promocyjną "Drug Overdose Death", w ramach której zagrał kilka solowych koncertów. Trasa zakończyła się 22 stycznia 2006 finałem w Meguro Rockmaykan, podczas którego fani obdarowani zostali DVD z klipem.W kwietniu 2006 do sprzedaży trafił specjalny, dostępny jedynie podczas trasy koncertowej "FEEL THE HEAVYNESS!", singiel "Fuhai to fusei".
Wtem w lipcu ukazał się pierwszy album DEATHGAZE - "genocide and mass murder", a zespół ruszył w trwającą dwa miesiące trasę "genocidal venom". Grupa zagrała także dwa specjalne koncerty z girugamesh'em w ramach "girugaze&deathgamesh battle rock tour2007".
Niestety, pod koniec roku wokalista Sou zdecydował się opuścić zespół, by się ożenić, zostawiając przy tym DEATHGAZE bez frontmana.W 2007 roku grupa zorganizowała przesłuchania w celu znalezienia kogoś na brakujące stanowisko. Najwidoczniej nie znalazł się jednak nikt odpowiedni, ponieważ w listopadzie ogłoszono, że nowym wokalistą zostanie dotychczasowy basista, Ai. W pierwszym kwartale następnego roku ukazały się aż trzy single z nim przy mikrofonie - "insult kiss me", "Dearest" i "I’m broken baby". Zespół działał w trzyosobowym składzie aż do marca, kiedy to dołączył do niego nowy basista, Kousuke. Owocny rok zakończył się wydaniem drugiego pełnego albumu "AWAKE-evoke the urge-". Dla uczczenia nowej pozycji w dyskografii grupa zagrała solowy koncert w Nagoi.Pech nie opuścił jednak DEATHGAZE - po koncercie 26 kwietnia 2009 roku w Takadanobaba AREA z powodów osobistych odszedł gitarzysta Naoto, ale istnieje szansa, że kiedyś jeszcze wróci. Zespół, ponownie zredukowany do trzech członków, nie zawiesił działalności. We wrześniu do sklepów trafił kolejny album, "THE CONTINUATION", zawierający na nowo nagrane wersje starych piosenek z wokalem Ai'ego. Zaraz potem muzycy wyruszyli w krótką trasę koncertową po Osace, Nagoi i Tokio, zatytułowaną "UNITE THE BLOOD", podczas której na gitarze wspomagał ich Takaki. Oficjalnym członkiem grupy stał się 20 listopada.Jeszcze w listopadzie 2009 roku dyskografia zespołu powiększyła się o singiel "BLOOD", a następnie w maju 2010 roku ukazało się "SORROW". Obie płyty trafiły do pierwszej dziesiątki rankingu indiesowych singli Oriconu. Jesienią DEATHGAZE pojechał w trasę z zespołem lynch. jako support.
10 września obie grupy dały wspólny koncert nazwany "Friction Effect". Rok 2010 zakończył się premierą albumu "BLISS OUT", a następny przyniósł wydanie dwóch singli - "SILENCE/THE END" oraz "USELESS SUN". Oba ponownie uplasowały się wysoko w notowaniach Oriconu.


22 lutego 2012 roku pojawiło się drugie koncertowe DVD w historii zespołu. Nosi ono tytuł "2011 PREMIUM NIGHT「BLISS OUT MIND」 - FROM THE END -". W kwietniu zespół wydał także swój piąty album, "CREATURE". Niedługo po jego premierze DEATHGAZE wyruszyło w trasę "GLORY CREATURES", która trwała aż do 30 czerwca, kiedy to odbył się finałowy koncert w Daikanyama Unit w Tokyo. Kolejna trasa zakończyła się dopiero w lutym 2013 roku i związana była z promocją singla "DEAD BLAZE".
Na rok 2013, na który przypada dziesiąta rocznica powstania zespołu, DEATHGAZE zaplanowało liczne wydawnictwa, a także trasę koncertową po Japonii i Europie.
Deathgaze - Abyss

4 komentarze:

 1. ^^ Lubie ich i słucham ich xD
  -G

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy Ty wiesz, że ja tu jestem od roku i 21 dni? : o
   Z Tobą oczywiście ^^ Dziękuję za wytrwałość ;*

   Usuń
  2. O.o to już tyle? Kiedy to minęło xd
   -G

   Usuń
 2. to muj ulubiony zespół słucham ich prawie od początku i zawsze mnie miło zaskakują .

  OdpowiedzUsuń