piątek, 21 września 2012

Plastic Tree

Plastic Tree - zespół powstały pod koniec 1993 roku w Ichikawa. Zaczynali z ciężką muzyką, z czasem i ona, i ich styl zaczęły się zmieniać. Aktualnie są grupą Jpopową. Nazwa, do której również się przyznają to Pura Turi.Rozpoczęli grać w grudniu 1993 roku. Tamtejszy skład to: Ryutaro, Akira, Tadashi i Shin, który dość szybko opuścił zespół dając dostęp do perkusji Takashiemu.


Na początku rozdawali single na koncertach. W roku 1995 wydali pierwszy mini - album "-Strange fruit- kimyou na kajitsu" w mrocznych brzmieniach, które spokojnie można porównać do The Cure.


W 1997 roku ukazał się ich pierwszy full-album "Hide and Seek" .
Fani uważają, że on (album) i "Puppet Show" to ich najlepsze dzieła.


W 2000 do sprzedaży trafił album "Parade", który przedstawiał zmianę gatunku muzyki (niektórym się spodobało, innym nie). Pomimo, iż wciąż można było wyczuć mroczne fragmenty, cały zespół stał się bardziej popowy.


W 2001 wydali dwie komplikacje nagrań - album "Cut" i kolekcja singli "Single Collection" .
Na początku roku Takashi odszedł od grupy. Po kilku miesiącach wpuścili na jego miejsce Bucchi'ego, co sprawiło, że stali się barwniejszym i popowym zespołem kompletnie tracąc mroczne klimaty.


W 2002 roku mogliśmy cieszyć się nowym albumem, dwoma koncertami na DVD i kolejną kompilacją utworów. Choć stracili wielu fanów 'ciemnej' muzyki, zyskali nowych - wielbicieli 'kolorowej'.


Nagrali dwa covery w 2003 - "Baka ni natta no ni" i "Moshimo piano ga hiketa nara" .
A w październiku wydali album "Shirochronicle" .


W kolejnym roku ukazały się single związane z kolejnymi porami roku. "Yuki Hotaru" był zimowy, "Harusaki sentimental" wiosenny, a "Melancholic" wydany specjalnie na lato. Do kompletu brakowało jedynie singla jesiennego. Po okresie uważanym przez wielu za komercyjny, Plastic Tree powrócili do korzeni wydanym w sierpniu albumem "Cell". Nowy inżynier dźwięku nadał mu świeże brzmienie , czuć było też, że zespół znowu zaczął tworzyć muzykę dla przyjemności, a nie pieniędzy.


W sezonie 2004/2005 zmienili wytwórnię z SweetHeasrt na J-Rock . Przy okazji zmienili adres oficjalnej strony oraz nazwę funclub'u - z Sickroom na Jellyfish Breed].
Kilka miesięcy później wypuścili dwa albumy , cztery single i DVD z klipami .


Amerykę (Meksyk) i Europę (Francja, Niemcy, Finlandia) odwiedzili po raz pierwszy w 2006 roku . Niestety koncert w Meksyku został odwołany kilka minut przed rozpoczęciem.
Reportaż z trasy ukazał się pod koniec roku w formie photobooka World Tour 2006 [chandelier] . W tym samym roku do sprzedaży trafił nowy singiel , nowy album oraz koncertowe DVD.


W 2008 roku odwiedzili Polskę (koncert odbył się w poznańskim "Blue Note” , a supportem był zespół Gothika). Krótko po zakończeniu trasy po Europie i wydaniu DVD "Merry go around the world” odszedł od nich perkusista.


Minęła prawie połowa 2009 roku, a Oni grali z perkusistą wspomagającym - "Narazie nie potrzeba nam perkusisty, grać będziemy dalej" .
Dokładnie 3 lipca ogłosili przyjęcie nowego bębniarza, KenKen'a.
W maju Nekozirushi (oficjalna maskotka zespołu) założył bloga o Plastic Tree, którego prowadzi (prawdopodobnie) do dziś .


Nekozirushi jest czarnym kotem w czerwonym ubraniu, zabandażowanymi łapkami i głową oraz zasłonionym okiem .


Do Nekozirushi dołączyła się kolejna maskotka grupy - Chichiro Child. Pomaga on kotu w pisaniu notek . Zazwyczaj komentują siebie nawzajem .

1 komentarz:

 1. Co robie że mi tak dobrze idzie? Poprostu mam silno wole i mało jem :D
  Nie słucham tego zespołu ale ta maskotka jest słodka ^^
  Piosenka nawet fajna
  Ja nie wysyłałam maila z życzeniami do Meva ale pewnie moje też by odrzucił xd

  -G

  OdpowiedzUsuń