niedziela, 1 grudnia 2013

Fanatic Crisis

Fanatic Crisis - zespół pierw visual kei, później nagoya kei założony w 1992 roku przez Kazuyę oraz Ryujiego. Działalność zakończyli w 2005 roku.


Gitarzysta Kazuya i basista Ryuji zaczęli stawiać pierwsze kroki ku karierze wzorując się na Kuroyume, Laputa, Rouage. W 1993 przyjęli drugiego gitarzystę - Shuna. Dzięki Niemu w 1994 wydali demo "Karuma", a kilka miesięcy później debiutancki album "Taiyou no Toriko", przy którym pomagał perkusista Tatsuya. W tamtym okresie grupa grała raczej mroczne i agresywne brzmienia.


Ich drugi album "Mask" był bardziej prowadzony intencją popu, z czego powstał pop-rockowy album.
W 1995 roku zespół opuścił perkusista, na którego miejsce w marcu wskoczył Tohru.


Po nagraniu albumu "Marble" zespół oddał się pop-rockowi.
Po podpisaniu kontraktu z wytwórnią For Life Records, panowie wypuścili singiel "ONE -one for all-" w 1998, który był znacznie lżejszy niż pierwsze prace.
Piąty album "The.Lost.Innocent" wydany w 1999 roku, mieszał dotychczasowo grane gatunki; usłyszeliśmy zarówno wiązanki popu, jak i ciężkich dźwięków. "Masquerade in the Room" i "Rainy merry-go-round" są dobrym przykładem z rzeczonej płyty.


W 2000 roku rozpoczęła się współpraca z wytwórnią Stoic Stone, za czym idzie nagranie albumu "EAS". Utrzymywał on klimat pop-rocka. Aczkolwiek, jak w każdym albumie, zespół pozwolił sobie troszkę poeksperymentować z klimatem.


2004 roku połączyli siły z Kiyoshi Hikawą (folk hip-hop), by wesprzeć powstałą grupę Cross Clover. W tym czasie zespół wydał maxi-singiel "Evregreen".


W 2005 roku panowie zagrali finałowy koncert w Tokyo Bay Hall. Zaraz po nim wydali 2 ostatnie płyty oraz singiel "everlove".

Fanatic Crisis - Rain

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz